رشد ۱۷.۵ درصدی مصرف برق نسبت به سال گذشته

پیک مصرف برق روندی صعودی دارد و با افزایش و پایداری سرمای هوا در هفته آینده و رشد افسارگسیخته مصرف برق، نگرانی‌ها بابت التهاب شبکه برق بیشتر شده است.مصرف برق در کشور ۱۷.۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته، که ۱۵ درصد آن در بخش صنایع و مابقی در بخش خانگی مصرف شده است.

به گزارش برق نیوز، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور  گفت: متاسفانه با توجه به تمامی هشدار‌ها مبنی بر مصرف بهینه برق، مصرف این انرژی افزایش یافته است.

به گفته این مقام مسئول پیک مصرف در حال حاضر بین ۴۰ تا ۴۱ هزار مگاوات گزارش شده است.

او ادامه داد: مصرف برق در کشور ۱۷.۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته، که ۱۵ درصد آن در بخش صنایع و مابقی در بخش خانگی مصرف شده است.

سخنگوی صنعت برق کشور بیان کرد: در حال حاضر مصرف سوخت کشور به ویژه در استان‌های سردسیر باید کاهش یابد، چرا که ممکن است در این استان‌ها با افت فشار گاز در نیروگاه‌ها و یا بخش خانگی روبه‌رو شویم.

مصرف برق کشور در شانزدهمین روز دی ماه همچنان در مدار افزایش قرار داشت به گونه‌ای که در ساعت ۱۷ و ۴۶ دقیقه به رقم ۴۰ هزار و ۵۷۱ مگاوات رسید.

روزگذشته درحالی مصرف برق به بیش از ۴۰ هزار مگاوات رسید که در مدت مشابه پارسال مصرف ۳۷ هزار و ۱۴۹ مگاوات به ثبت رسیده بود؛ بنابراین نشان از آن دارد که مصرف برق زمستانه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال از رشد یک هزار و ۴۲۲ مگاواتی برخوردار شده است.

رجبی مشهدی در پایان تصریح کرد: خوشبختانه تا الان با توجه به مصرف گاز خاموشی در سراسر کشور گزارش نشده است و شبکه برق پایدار است.

گفتنی است، در ۲۴ ساعت گذشته باز هم شاهد افزایش پیک مصرف برق در کشور بودیم به طوری که بر اساس آمار رسمی شرکت مدیریت شبکه برق ایران، روز گذشته در این ساعت مصرف لحظه‌ای برق کشور به ۳۷ هزار و ۵۲۱ مگاوات رسید.

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *