رایزنی وزارت نیرو برای اتصال شبکه برق به ترکیه

مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق گفت: رایزنی‌های مناسبی برای اتصال به شبکه برق روسیه از طریق کشور جمهوری‌آذربایجان صورت گرفته است و در کنار آن برای متصل شدن به شبکه برق ترکیه نیز در حال گفتگو هستیم.

به گزارش برق نیوز، داود فرخزاد ، با اشاره به صادرات برق در کشور اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های موجود و اولویت تأمین برق داخل، سیاست‌گذاری از سوی وزارت نیرو در خصوص صادرات برق تبیین شده است.

مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق با اشاره به برنامه وزارت نیرو برای اتصال به شبکه همسایگان شمالی تصریح کرد: رایزنی‌های مناسبی برای اتصال به شبکه برق روسیه از طریق کشور جمهوری‌آذربایجان صورت گرفته است و در کنار آن برای متصل شدن به شبکه برق ترکیه نیز در حال گفتگو هستیم.

وی افزود: ظرفیت‌های صادرات و تبادل برق میان همسایگان شمالی برای رسیدن به عددی که توجیه اقتصادی داشته باشد، در حال بررسی است.

فرخزاد با اشاره به صادرات برق به عراق، بیان کرد: صادرات برق به عراق به دلیل اولویت دهی به تأمین نیاز داخل با کمبود‌هایی مواجه است و امیدواریم با شروع سال جدید آن را افزایش دهیم.

فرخزاد بیان کرد: با سفر وزیر نیرو به عراق، روند دریافت مطالبات ایران از عراق تسریع پیدا کرد و پیشرفت‌های خوبی در این حوزه ایجاد شده است.

مدیر عامل شرکت مدیریت شبکه برق با اشاره به پیشینه رابط ایران و عراق بیان کرد: روابط ایران و عراق تحت تأثیر تغییر در ریاست کاخ سفید قرار ندارد.

 

منبع: برق نیوز

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *