۵ نیروگاه مقیاس کوچک در مازندران به بهره برداری رسید

پنج طرح نیروگاهی در مقیاس کوچک در شهرهای چمستان نور، بندر امیر آباد، گتاب بابل و بابلسر استان مازندران امروز پنجشنبه با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.

بهره برداری نیروگاه

به‌گزارش برق نیوز، طرح‌های صنعت برق استان مازندران امروز پنجشنبه همزمان با سی‌وچهارمین هفته پویش هرهفته_الف_ب_ایران با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.
این پروژه‌ها با ارائه گزارش «محمدحسن متولی‌زاده» مدیرعامل توانیر با دستور رئیس جمهوری به بهره‌برداری رسید.
بنا بر این گزارش، طرح‌های صنعت برق مازندران شامل پنج طرح نیروگاهی در مقیاس کوچک در شهر‌های چمستان نور، بندر امیر آباد، گتاب بابل و بابلسر و بقیه نیز شامل نصب ترانس دوم پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت نوشهر به ظرفیت ۱۶۰ مگاولت آمپر و خطوط ۶۳ کیلوولت ارتباطی، افزایش ظرفیت پست انتقال دریاسر از ۲۵۰ مگاوات آمپر به ۳۶۰ مگاولت آمپر با جایگزینی ۲ دستگاه ترانسفورماتور ۱۸۰ مگاولت آمپر، طرح جایگزینی هادی پرظرفیت با هادی ۶۳ کیلوولت موجود خط دریاسر- فریدونکنار به طول هفت کیلومتر و احداث یک بی ۶۳ کیلوولت و تکمیل ضلع چهارم آرایش مربع پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت “علمده” است.برای ساخت و تکمیل این طرح‌ها در مجموع هفت هزار میلیارد ریال هزینه شده است.

ساخت نیروگاه‌های مقیاس کوچک از جمله اقدامات دولت تدبیر و امید با رویکرد زیست محیطی و تولید انرژی پاک است که در استان‌های شمالی در دستور کار قرار گرفت و بر اساس مطالعات انجام شده تا سال ۱۴۰۳ برای تامین یک‌هزار مگاوات برق، ۴۰ نیروگاه ۲۵ مگاواتی باید در این استان‌ها ایجاد شود.

کاهش آلودگی بالاتر از عدد استاندارد نسبت به نیروگاه‌های بزرگ، حفظ زمین‌های طبیعی و کشاورزی، کاهش مصرف گاز برای چرخاندن ژنراتور‌ها در حد نیاز به گاز خانگی، تولید و مصرف در محل و نیاز به سرمایه گذاری اندک از مزیت‌های نیروگاه‌های مقیاس کوچک است.

با بهره برداری از این پنج نیروگاه ۶۲ مگاوات برق تولید می‌شود..

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *